[ , ]

For English     

 

ANA SAYFA

 

SENDİKAMIZ

HAKKINDA

Çalışma Konuları

Teşkilat Şeması

Yetkili Organlar

Kurul Üyeleri

Genel Sekreterlik

İlişkiler

 

ÜYELERİMİZ

Üye Olma Şartları

 

YAYINLAR

Araştırma Kitapları

Seminer Kitapları

Basında Tekstil

 

DUYURULAR

Üyelere Özel

Seminerler

Fuarlar

 

İRTİBAT

 

LİNKLER

 

VAKIF

Vakıf Üyeleri

Vakfın Faaliyetleri

 

ONLINE DERGİMİZ

 

 

 

 

Seminer Kitaplarımız

 

 

Bilindiği üzere, 4857 sayılı İş Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle Türk Çalışma Hayatını etkileyen çok önemli gelişmeler olmuştur.
Özellikle Avrupa Birliği'ne tam üyelik yolunda AB ülkelerinde uygulanan normların Türk İş Hukuku'na kazandırılması çalışmaları ile başlayan uyum sürecinde birçok yeni düzenleme mevzuatımıza girmiştir.
İşletmelerimizin bu yenilikler karşısında olumsuz bir durumla karşılaşmamaları açısından Sendikamız 27 Haziran 2005 tarihinde İstanbul Hilton Oteli'nde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Ömer Ekmekçi' nin sunumu ile üyelerimize yönelik "Yeni İş Kanunu'nun ve Yönetmeliklerin İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili olarak İşverenlere Getirdiği Yükümlülükler" başlıklı bir seminer düzenlemiştir.
İşletmelerimizi ve uygulayıcıları yakından ilgilendirdiği için seminerimiz büyük ilgi görmüştür.
Sayın Doç Dr. Ömer Ekmekçi' nin sunmuş olduğu tebliğin notları ile katılımcıların görüş, düşünce ve değerlendirmeleri, sorulan sorular ve cevapları derlenerek bir kitap haline getirilmiştir.

Kanaatimizce üyelerimiz ile ilgili kişi, kurum ve kuruluşların yararlanabilecekleri önemli bir kaynak oluşturulmuştur.

 

 

 

 

 

 


 

 

Sendikamızın üyelerine yönelik eğitim faaliyetleri kapsamında her yıl düzenlenen ve geleneksel bir hüviyet kazanan seminerlerimizin 25'incisi "AB ile Tam Üyelik Sürecinde Tekstil Sektörünün Sorunları" başlığı altında 23-28 Nisan 2005 tarihleri arasında Antalya, Kemer-Tekirova Martı Myra Tatil Köyü'nde yapıldı.
Türkiye ekonomisinin ihracatında liderliği tutan Tekstil, Konfeksiyon ve Hazır Giyim sektörüyle birlikte, çalışma hayatını yakından ilgilendiren konuların Bakanlar, yüksek düzeydeki bürokratlar, öğretim üyeleri, işveren ve işçi temsilcileri ile sektörün çalışmalarını yakından takip eden uzmanlar tarafından geniş bir şekilde tartışıldığı ve varılan sonuçların yazılı ve görsel basın aracılığı ile kamuoyuna duyurulduğu seminerlerimiz, tekstil ve konfeksiyon sektörü için "Forum" niteliği kazanmış bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu seneki seminerimize de değerli bakanlarımız, bürokratlarımız ve öğretim üyelerimiz katıldılar. Seminerimize başta Milli Eğitim Bakanı Sn. Doç Dr. Hüseyin ÇELİK olmak üzere, Devlet eski Bakanı Sn. Mehmet KEÇECİLER, İHKİB Başkanı Sn. Süleyman ORAKÇIOĞLU, TİSK ve MESS Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Tuğrul Kudadgobilik, TİSK Genel Başkanı Sn. Süleyman Çelebi, TEKSİF Genel Başkanı Sn. Zeki POLAT, ÖZ-İPLİK İş Genel Başkanı Sn. Yusuf ENGİN, TGSD eski Başkanı Sn. Ümit ORAN konuşmacı olarak katılırken, geniş bir izleyici grubunun da seminerimizde hazır bulunması gurur kaynağımız olmuştur.
Bu sene "AB ile Tam Üyelik Sürecinde Tekstil Sektörünün Sorunları", seminerimizin ana konusu olarak seçilmiş ve bu konu kapsamlı olarak tartışmaya açılmıştır. Geniş bir katılımın sağlandığı seminer, yazılı ve görsel basın tarafından ilgiyle izlenmiş, NTV'de sunuculuğunu Asaf Savaş AKAT, Deniz GÖKÇE ve Tamer BERKSOY'un yaptığı canlı yayın EKO DİYALOG programında seminerimiz tartışılırken, CNBC-e televizyon kanalı tarafından da naklen yayınlanmıştır.
Seminerimizin açılışında yapılan saygı duruşu ile birlikte söylenen İstiklal Marşı'mızdan sonra Sendikamız Genel Sekreteri Metin EMlROGLU'un yaptığı semineri takdim konuşmasını, sendikamız Yönetim Kurulu Başkanı Halit NARİN'in açış konuşması izlemiştir.
Moderatörlüğünü Hazine Eski Müsteşarı Faik ÖZTRAK'ın yaptığı birinci gün oturumunda Gümrük Müsteşar Vekili R.Tuna TURAGAY, Dış Ticaret Müsteşarlığı AB Genel Müdürü Cemalettin DAMLACI, AB Vergilendirme ve Gümrük Genel Müdürlüğü Menşe Kuralları Bölüm Şefi Kristian Van GRIEKEN, GEB Avrupa Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü Günsan ÇETİN, Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet AKALIN "2005 yılı ve Sonrasında Tekstil ve Hazır Giyim" konusunu katılımcılara en ufak ayrıntılarına varıncaya kadar geniş bir şekilde aktarmışlardır.

Seminerimizin ikinci gününde moderatörlüğünü Prof. Dr. Haluk KABAALİOĞLU'nun yaptığı oturumun başlığı "Tam Üyelik Sürecinde Tekstilde Rekabetin Sağlanması" olarak seçilmiştir. Bu tartışmaya İthalat Genel Müdür Yardımcısı Kadir BAL, Euratex Genel Müdürü William LAKIN, İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman ORAKÇIOĞLU, TOBB Tekstil Sektör Kurulu Başkanı Abdûlkadir KONUKOĞLU, Güney Polgat Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Bülent BAŞER katılmışlardır.
Üçüncü gün oturumunda "Çalışma Hayatında Sosyal Diyalog" konusu. Hazine ve Dış Ticaret Eski Müsteşarı Tevfik ALTINOK başkanlığında tartışmaya açılmıştır.
Bu tartışmaya T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Enis YETER, ILO Türkiye Temsilcisi Gülay ASLANTEPE, TİSK Genel Sekreteri Bülent PİRLER, TEKSİF Hukuk Müşaviri, Av. Selçuk İKİZOGLU, HAK-İŞ Genel Başkan Danışmanı Osman YILDIZ, Tekstil İşçileri Sendikası Eğitim Dairesi Müdürü Asalettin ARSLANOĞLU katılmışlardır.
Üçüncü gün oturumundan sonra TAM-TÜBİTAK- Tekstil Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Işık TARAKÇIOĞLU, "AB Tekstil AR-GE Kurumları ve Üniversiteleri ile işbirliği imkanları" başlığı altında ilginç açıklamalarda bulunmuştur.
İkinci tebliği ise TÜBİTAK-TİDEB Başkan Yardımcısı Vekili B. Deniz BAYHAN tarafından, "Araştırma-Geliştirme (AR-GE) Yardımına İlişkin Tebliğ'in Esasları ve Uygulanması" başlığı altında sunulmuştur.
Üç gün boyunca katılımcıların ve misafirlerin ilgiyle izlediği, birbirinden ilginç ve bilgilendirici konuşmaların yapıldığı, yorumların ve görüşlerin ortaya konduğu, tekstil ve konfeksiyon sektörünün sorunları açısından katılımcılara yapıcı mesajların verildiği seminerin kapanış konuşmasını Sendikamız Yönetim Kurulu Başkanı Halit NARİN yapmış ve seminerimiz bir sonraki seminerde buluşmak temennisi ile sona ermiştir.
Seminerdeki tartışmalar, yorumlar ve katılımcıların dile getirdiği görüşlere bir bütün halinde bu kitapta yer verilmiştir. Kitabımızı tüm üyelerimizin ve konuya ilgi duyan kişi ve kuruluşların istifadelerine sunuyoruz.

 

 


 

 

Sendikamızın üyelerine yönelik eğitim faaliyetleri kapsamında her yıl düzenlenen ve geleneksel bir hüviyet kazanan seminerlerimizin 24.'cüsü "Ticarette Çin Tehdidi" başlığı altında 24-27 Nisan 2004 tarihleri arasında Antalya, Kemer-Tekirova Myra Tatil köyünde yapıldı.
Türkiye ekonomisinin ihracatında liderliği elinde tutan Tekstil, Konfeksiyon ve Hazır Giyim sektörüyle birlikte çalışma hayatını yakından ilgilendiren konuların Bakanlar, yüksek düzeydeki bürokratlar, öğretim üyeleri, işveren ve işçi temsilcilikleri ile sektörün çalışmalarını yakından takip eden uzmanlar tarafından geniş bir şekilde tartışıldığı ve varılan sonuçların yazılı ve görsel basın aracılığı ile kamuoyuna duyurulduğu seminerlerimiz, tekstil ve konfeksiyon sektörü için bir "Forum" niteliği kazanmış bulunuyor.
Geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu seneki seminerimize de değerli bakanlarımız, bürokratlarımız ve öğretim üyelerimiz katıldılar. Seminerimize başta Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen olmak üzere, Devlet eski Bakanı Mehmet Keçeciler, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Adem Şahin, İTKİB Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Refik Baydur, DİSK ve Tekstil İşçileri Sendikası Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Teksif Genel Başkanı Zeki Polat, Öz İplik-İş Genel Başkanı Yusuf Engin, TOBB Tekstil Sektör Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu konuşmacı olarak katılırken, geniş bir izleyici grubunun da seminerimizde hazır bulunması gurur kaynağımız olmuştur.
Bu sene "Ticarette Çin Tehdidi" seminerimizin ana konusu olarak seçilmiş ve bu konu kapsamlı olarak tartışmaya açılmıştır. Geniş bir katılımın sağlandığı seminer, yazılı ve görsel basın tarafından ilgiyle izlenmiş NTV, CNBC-e ve TV 8 televizyon kanalları tarafından canlı olarak yayınlanmıştır.

Seminerimizin açılışında yapılan saygı duruşu ile birlikte söylenen İstiklal Marşı'mızdan sonra Sendikamız Genel Sekreteri Metin Emiroğlu'nun yaptığı semineri takdim konuşmasını, Sendikamız Yönetim Kurulu Başkanı Halit Narin'in açış konuşması izlemiştir.
Moderatörlüğünü Gazeteci - Yazar Erdal Sağlam'ın yaptığı Birinci gün oturumunda Gümrük Müsteşarı Nevzat Saygılıoğlu, AB Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. Tulu Gürakan, Doç. Dr. Sadi Uzunoğlu "Uzakdoğu İthalatı Karşısında AB ve Türkiye" konusuyla ilgili olarak görüşlerini katılımcılara geniş bir şekilde aktarmışlardır.

Seminerimizin İkinci Gününde Moderatörlüğünü Prof. Dr. Emre Alkin'in yaptığı oturumun başlığı "Uzakdoğu'nun Haksız Rekabetine Karşı Alınacak Tedbirler" olarak seçilmiştir. Bu tartışmaya Muğla Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. Ömer Faruk Çolak, İthalat Genel Müdür Yardımcısı Murat Yapıcı, İhracat Genel Müdür Yardımcısı Ziya Altınyaldız, Güney Polgat Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Başer katılmışlardır.
Üçüncü Gün oturumunda "Milli Gelir Hesaplama Tekniklerinde Yeni Yöntem (Eurostat)" konusu Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Eski Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarı Tevfik Altınok başkanlığında tartışmaya açılmıştır. Bu tartışmaya Başbakan eski Yardımcısı ve eski Maliye Bakanı Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli, Alsim-Alarko Yön. Kur. Başkan Vekili Oktay Varlıer, Devlet İstatistik Enstitüsü Başkanı Doç. Dr. Ömer Demir ve Gazeteci - Yazar Okan Müderrisoğlu katılmışlardır.
Üçüncü gün oturumundan sonra Tam Tübitak-Tekstil Araştırma merkezi Müdürü Prof. Dr. Işık Tarakçıoğlu Tam Tübitak-Tekstil Araştırma Merkezinin tanıtımı ve 2003 senesinde yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunmuştur.
Üç gün boyunca katılımcıların ve misafirlerin ilgi ile izlediği, birbirinden ilginç ve bilgilendirici konuşmaların yapıldığı, yorumların ve görüşlerin ortaya konduğu, tekstil ve konfeksiyon sektörünün sorunları açısından katılımcılara yapıcı mesajların verildiği seminerin kapanış konuşmasını sendikamız Yönetim Kurulu Başkanı Halit Narin yapmış ve seminerimiz bir sonraki seminerde buluşmak temennisiyle sona ermiştir.
Seminerdeki tartışmalar, yorumlar ve katılımcıların dile getirdiği görüşlere bir bütün halinde bu kitapta yer verilmiştir.

Kitabı tüm üyelerimizin ve konuya ilgi duyan kişi ve kuruluşların istifadelerine sunuyoruz.

 


 

 

Sendikamızın üyelerine yönelik eğitim faaliyetleri kapsamında her yıl düzenlenen ve geleneksel bir hüviyet kazanan seminerlerimizin XXIII. “Türkiye’de İstihdam,Yatırım ve Haksız Rekabet Sorunları” başlığı altında 24-27 Mayıs 2003 tarihleri arasında Antalya, Kemer Tekirova Myra Tatil köyünde yapıldı.


Geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu seneki seminerimize de değerli bakanlarımız, bürokratlarımız ve öğretim üyelerimiz katıldılar. Seminerimize başta Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu, Devlet eski Bakanı Mehmet Keçeciler, Başbakan Eski Yardımcısı ve Eski Maliye Bakanı Prof.Dr.Ekrem Pakdemirli, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Refik Baydur, TİM Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Satıcı, TGSD Yönetim Kurulu Başkanı Umut Oran, TEKSİF Genel Başkanı Zeki Polat, ÖZ İPLİK-İŞ Genel Başkanı Yusuf Engin, TEKSTİL İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Ali Yılmaz, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Tevfik Altınok konuşmacı olarak katıldılar.

 

Sendikamız Genel Sekreteri Metin Emiroğlu’nun yaptığı semineri takdim konuşmasını, Sendikamız Yönetim kurulu Başkanı Halit Narin’in açış konuşması izledi.

 

Moderatörlüğünü Gazeteci Cüneyt Ülsever’in yaptığı Birinci Gün oturumunda Hazine Müsteşarlığı Teşvik ve Uygulama Genel Müdürü Dr.Turan Serdengeçti, İş-Kur Genel Müdürü Necdet Kenar, TİSK Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necmettin Öztemir, TİSK Genel Sekreteri Bülent Pirler, Güntaş Tekstil A.Ş. Koordinatörü Dr.Mehmet İşcan “Türkiye’de İstihdam ve Yatırım Sorunları” konusuyla ilgili görüşlerini aktardılar.


Seminerimizin İkinci Gününde oturum başkanlığını Doğan Holding Yönetim kurulu Başkan Danışmanı Tevfik Altınok yaptı. Oturumun bu bölümünde “Maliye Politikalarında Yeni Düzenlemeler” konusu tartışıldı. Bu tartışmaya Başbakan Eski Yardımcısı ve Eski Maliye Bakanı Prof.Dr.Ekrem Pakdemirli, Yıldırım Danışmanlık Yönetim kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Paxar-Teslo Tekstil Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şuhubi katıldılar.

 

Üçüncü gün oturumunda “Tekstilde Haksız Rekabet ve Gümrüklerdeki Yeni Düzenlemeler” konusu Şişe Cam Genel Sekreteri Dr.Rüştü Bozkurt’un başkanlığında Gümrükler Genel Müdür Vekili Umman Hamitoğulları, Dış Ticaret Müsteşarlığı İthalat Genel Müdürü Ahmet Yakıcı ve Güney Polgat Tekstil San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Başer’in katılımıyla gerçekleşti.

 

Üçüncü gün oturumundan sonra Tam Tübitak-Tekstil Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr.Işık Tarakçıoğlu “Tübitak-Tekstil Araştırma Merkezi’nin Tanıtımı” ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Seminerdeki tartışmalar, yorumlar ve katılımcıların dile getirdiği görüşler bir bütün halinde bu kitapta yer almaktadır. Kitabı tüm üyelerimizin ve konuya ilgi duyan kişi ve kuruluşların istifadelerine sunuyoruz.


 

 

Sendikamızın 27 Nisan - 2 Mayıs 2002 tarihleri arasında Martı Resort Hotel Marmaris-MUĞLA'da yaptığı "Güçlü Ekonomiye Geçiş" adlı seminer geniş bir katılımcı eşliğinde yapıldı. Seminerin akış programı İçinde yapılan açılış konuşmaları, sunulan tebliğler, yorumlar ve katılımcıların dile getirdiği görüşler hazırladığımız bu kitap içinde yer almaktadır.


"Güçlü Ekonomiye Geçiş" başlığı altında düzenlediğimiz seminerimizin birinci gününde açılış konuşmaları Yönetim Kurulu Başkanımız Halit Narin, Devlet Bakanı Mehmet Keçeciler, MHP Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Refik Baydur, TİM Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Satıcı, DİSK ve Tekstil İşçileri Sen.Gen.Başk.Süleyman Çelebi, TEKSİF Genel Başkanı Zeki Polat ve Öz İplik-İş Genel Başkanı Yusuf Engin tarafından yapıldı.


Seminerin birinci gün oturumunda düzenlenen panelde " Güçlü Ekonomiye Geçiş " programının değerlendirilmesi Moderatör Tevfik Altınok Başkanlığında yapıldı. Panele Zorlu Holding Yön.Kur.Baş.Ahmet Nazif Zorlu, TİSK Başkan Vekili Ahmet Eren, AB Genel Sekreter Yardımcısı Tunay İnce, ANAP Manisa Milletvekili Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli, İst.Üni.İşletme Fak.Öğretim üyesi Mustafa Aysan ve Yıldırım Danışmanlık Yön.Kur.Başkanı Zekeriya Yıldırım katıldı. Panelin genel görüşme bölümünde izleyenler tarafından sorulan sorular panelistler tarafından cevaplandırıldı.


Seminerin ikinci gün bölümünde "Vergide Yeni Dönem" konusu tartışıldı. Oturum Başkanlığını Prof.Dr. Kemal Çevik yaparken Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Metin Özşahin, Gazi Üniversitesi İİBF Maliye ve Vergi Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr.Şükrü Kızılot konuyla ilgili birer tebliğ sundular.


Seminerimizin üçüncü gününde ise "Üretimde Esneklik ve İşgücü Mobilitesi" başlığı altında yapıldı. Oturum Başkanlığını Sendikamız Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Necmettin Öztemir yaparken, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Tankut Centel, H.Ö.Sabancı Holding A.Ş. Çalışma İlişkileri Daire Başkanı Dr. Nihat Yüksel, Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Yaşar Tınar, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Oğul Zengingönül konuşmacı olarak katıldı.


Aynı gün TAM TÜBİTAK - Tekstil Araştırma Merkezi Müdürü Prof.Dr. Işık Tarakçıoğlu Merkezin Tanıtımıyla ilgili bir konuşma yaptı.

 


 

Bu kitapta sendikamızın 21-25 Nisan 2001 tarihleri arasında Martı Myra Tatil Köyü Tekirova-Antalya’da yaptığı "Ulusal İstikrar Programı ve 2000’li Yıllarda Tekstilde Dış Rekabet" adlı seminerde yapılan açış konuşmaları, sunulan tebliğler, yorumlar ve katılımcıların dile getirdiği görüşler yer almaktadır.

 

"Ulusal Ekonomik İstikrar Programının Değerlendirilmesi" kitabın birinci gün bölümünü oluşturmaktadır. Bu bölümde, TBMM Tekstil ve Konfeksiyon Sektörünün Sorunlarını Araştırma Komisyonu Başkanı Bursa Milletvekili Ertuğrul Yalçınbayır, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Devlet Bakanları Mehmet Keçeciler ve Kemal Derviş, DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, Hak-İş Başkanı Salim Uslu, Türk-İş Başkanı Bayram Meral, İTHİB Başkanı Oğuz Satıcı, Özİplik-İş Başkanı Yusuf Engin ve TEKSİF Başkanı Zeki Polat’ın yaptığı konuşmalar yer almaktadır. 

 

Kitabın ikinci gün bölümünde "2000’li Yıllarda Tekstilde Dış Rekabet" konusu işlenmektedir. Oturum Başkanlığını Prof.Dr.Turan Yazgan’ın yaptığı bölümde, ITMF-Genel Müdürü Dr. Herwig Strolz, Gümrük Müsteşarı Nevzat Saygılıoğlu, Dış Ticaret Müsteşarı Kürşad Tüzmen ve M.Ü. İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Cemil Kıvanç’ın seminerde sunduğu tebliğler yer almaktadır.

 

Kitabın üçüncü gün bölümünde ise "Doğu kaynaklı ve Batı Kaynaklı Dış Rekabet" konusu İ.Ü. Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Tankut Centel’in Oturum Başkanlığı’nda incelenmektedir. Doğu Kaynaklı Dış Rekabet ile ilgili Sendikamız Danışmanı Dr. Binhan Oğuz ve Güney Polgat A.Ş. Tekstil Grup Başkanı Bülent Başer’in, Batı Kaynaklı Dış Rekabet içinde İ.Ü. İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Erol Manisalı ve E.Ü. Tekstil Araştırma Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr. Işık Tarakçıoğlu’nun sunduğu tebliğler kitabın üçüncü gün bölümünü oluşturmaktadır.

 

 


 

 

Bu kitapta Sendikamızın 13-17 Mayıs 2000 tarihleri arasında Marmaris'te yaptığı "Enflasyonla Politikalara Etkileri" adlı seminerde sunulan tebliğler, tartışmalar, yorumlar ve katılımcıların dile getirdiği görüşler bir bütün halinde okurların ilgisine sunulmaktadır.


Kitapta birinci gün bölümünde Devlet Bakanı Recep Önal ve Maliye Bakanı Sümer Oral'ın enflasyonla mücadele programının değerlendirmesi üzerine yaptığı konuşmalar yer alırken, Prof. Dr. Osman Altuğ'un kayıtdışı ekonominin yarattığı haksız rekabet ile ilgili sunduğu tebliğ ve bu tebliğe yorumlarıyla katkıda bulunan Prof. Dr. Cemil Kıvanç, Yusuf Engin ve Bülent Başer'in konuşmaları kitabın ikinci gün bölümünde yer almaktadır.


Üçüncü gün bölümünde ise kayıtdışı ekonominin sosyal politikalara etkisi konusunda Prof. Dr. Tankut Centel'in konuşması ve buna Savaş Yıldırım, Mustafa Özturhan ve Oğuz Karadeniz'in yaptığı yorumlar bulunmaktadır. 

 

 


                                        < e-posta >    © 2000-2005, Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası         TBTYAZILIM.com