Alınan ÖdüllerTürkiye Büyük Millet Meclisi’nden (T.B.M.M.) Üstün Hizmet Ödülü
10 Temmuz 2008 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclis’inde düzenlenen bir törenle dönemin Sendika Başkanı Halit NARİN, T.B.M.M. Üstün Hizmet Ödülü almıştır.
 

 

 
 
T.B.M.M. Başkanlık Divanı tarafından Haziran 2008’de alınan bir kararla Üstün Hizmet Ödülü verilecek isimler arasında Sendikamız Yönetim Kurulu eski Başkanı Halit NARİN’in de yer aldığı kamuoyuna açıklanmıştır. Sayın NARİN, Türk Eğitim Sistemine sağladığı katkılar nedeniyle layık görüldüğü T.B.M.M. Üstün Hizmet Ödülü’nü, Meclis binasında düzenlenen törenle, T.B.M.M. Başkanı Köksal TOPTAN ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK’in elinden almıştır.  
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğünden Sendikamıza Plaket
İstanbul Valiliği’nin desteği ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde faaliyete geçirilen “Kent Bilgi ve Güvenlik Sistemleri” bünyesine Sendikamız 6 adet bilgi teknolojileri eğitim sınıfı sağlamıştır.
 

 
 
Dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Sn. Celalettin CERRAH, İstanbul’un huzurlu ve güvenli kılınmasında maksimum sonuçlar sağlayan MOBESE Projesi’nin geliştirilmesi ve genişletilmesi çerçevesinde göstermiş olduğu katkılardan dolayı Sendikamıza tüm kamuoyu önünde yaptığı konuşma ile teşekkür etmiştir.
 

 
 
Ödül töreni sonrasında Halit NARİN, “Tekstil İşverenleri Sendikası olarak MOBESE gibi Türkiye için son derece önemli olan bu projeyi desteklediğimiz için gurur duyuyor ve her zaman İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzü desteklemeye, bu tür sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam edeceğiz.“ diyerek sözlerini tamamlamıştır.
 
Uludağ Üniversitesi Senatosu’ndan Yönetim Kurulu eski Başkanı Halit NARİN’e ‘Fahri Doktora’ unvanı
Yönetim Kurulu eski Başkanı Halit NARİN, Uludağ Üniversitesi Senatosu tarafından Türk eğitim sistemine sağladığı katkılar nedeniyle ‘Fahri Doktora’ unvanı almaya layık görülmüştür. 17 Haziran 2008 tarihinde Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenen bir törenle NARİN’e doktora belgesi verilmiştir. 
 

 

Halit NARİN’e Sektör Temsilcilerinden Teşekkür Plaketi

Halit NARİN Başkanlığında 25–26 Ekim 2009 tarihleri arasında gerçekleşen, ev sahipliğini Çin Milli Tekstil ve Hazır Giyim Konseyi’nin (CNTAC) yaptığı ITMF yıllık Konferansının etkinlikleri kapsamında Sendikamızın misafiri olarak konferansa iştirak eden İHKİB Başkanı Hikmet TANRIVERDİ, TOBB Hazır Giyim Meclis Başkanı Umut ORAN, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği eski Başkanı Ahmet NAKKAŞ, Halit NARİN’e gerek ülkemizde gerek uluslar arası alanda gösterdiği üstün hizmetlerinden ötürü teşekkür plaketi takdim etmişlerdir.